Никола Милановић, студент Факултета, победник Академије предузетништва

Овогодишњи победник Академије предузетништва која се реализује у оквиру пројекта „Дигитална економија за уравнотежен и отпоран економски развој“, а који уз подршку Града Крагујевца и Канцеларије за младе спроводи Асоцијација за афирмацију културе под покровитељством НЦР фондације је Никола Милановић, студент ОАС Информатика.

XIII Conference of the Serbian Biochemical Society

Конференција ће се одржати у хотелу “Крагујевац” и окупиће предаваче учеснике из иностранства универзитетских центара Србије. Интересантне теме области биохемије презентоваће истраживачи са факултета научних института Београда, Новог Сада, Ниша Крагујевца, а пленарна предавања су резервисана за иностране научнике.

Финале међународног такмичења „Кенгур без граница“

У недељу, 09.06.2024. године, на Природно-математичком факултету Универзитета у Крагујевцу, одржано је финале међународног такмичења Кенгур без граница.

Додељене повеља и захвалнице Крагујевачки слез за 2023.

У Ботаничкој башти Природно-математичког факултета Универзитета у Крагујевцу данас је додељена повеља "Крагујевачки слез" Основној школи "Трећи крагујевачки батаљон" за најупечатљивији допринос заштити и унапређењу животне средине на територији Крагујевца у 2023. години.

КОНКУРС ЗА УПИС НА ОСНОВНЕ АКАДЕМСКЕ СТУДИЈЕ у школској 2024/2025. години

Природно-математички факултет Универзитета у Крагујевцу у прву годину основних академских студија у школској 2024/2025. години уписаће 285 студената и то: