Финале међународног такмичења „Кенгур без граница“

У недељу, 09.06.2024. године, на Природно-математичком факултету Универзитета у Крагујевцу, одржано је финале међународног такмичења Кенгур без граница, чији је организатор Друштво математичара Србије. Такмичење је отворио председник ДМС-а, проф. др Мирослав Марић, а присутнима се обратио и др Александар Миленковић, председник Државне комисије такмичења Кенгур без граница.

На финално такмичење позвано је укупно 332 ученика, од 1. разреда основне, до 4. разреда средње школе.

Током такмичења, у два наврата, је одржано и стручно усавршавање за наставнике, пратиоце такмичара, које је реализовала др Слађана Димитријевић, ванредни професор ПМФ-а у Крагујевцу.

Највећи део државне комисије такмичења Кенгур без граница чине управо наставници и сарадници Института за математику и информатику ПМФ-а у Крагујевцу. Као и обично, и ове године комисија је имала велику помоћ у реализацији такмичења, како од других колега сарадника, тако и од волонтера - студената ИМИ-ја, на које смо изузетно поносни и који су заслужили највеће похвале за ниво одговорности и ентузијазма које су показали током викенда.